top of page

אבטיפוס או באנגלית פרוטוטיפ (prototype), הוא דגם ראשוני ניסיוני של מוצר תעשייתי חדש והוא נבנה במטרה לדמות את המוצר המוגמר ולאפשר בדיקה של המרכיבים השונים ותפעולם לפני המעבר לייצור ושיווק. בעזרת האבטיפוס אפשר לבחון, להתנסות ולשפר מרכיבים רבים במוצר בטרם השקעה בהקמת מערכת לייצור המוצר החדש ובכך ליעל את תהליך ולרוב להוזיל עלויות.

חשיבות בניית אב טיפוס 

חשיבות בניית אב טיפוס למוצר או רעיון בשלב הפיתוח הינה קריטית, כיוון שזה מאפשר למודל הראשוני לתת אינדקציה עבור כל היבטי המוצר המבוקש, מנקודה ראשונית של - כדאיות כלכלית ועד ליכולות המוצר, בנוסף, פרוטוטייפ דוגם סוגיות ושאלות עתידיות כמו : אילו דברים ניתן וצריך לשפר, בחינת ישימות ייצור המוצר, הצגה למשקיעים בעת הצורך וכד'...בניית אב-טיפוס / מודל ראשוני הוא שלב הכרחי באומדן ואנליזה של יתרונות וחסרונות המוצר, ביישום הרעיון וביכולת להפוך אותו למוצר מוגמר שמיוצר בייצור המוני לטובת שיווק מכירה והפצה..

ישנם מקרים בהם נדרש לייצר מספר אבי-טיפוס, עד שהתבניות והכלים מוכנים לייצור סופי המוני .

בניית אב טיפוס

היתרונות שניתן להפיק מפיתוח וייצור אבטיפוס של המוצר:

 • בחינת הפונקציונליות של העיצוב שלך. עד שלא תהפוך את העיצוב והרעיון למוצר למשהו ממשי ומוחשי שייבחן את היתכנות המוצר, לא תדע להעריך כמה באמת פונקציונאלי וישים הרעיון התיאורטי עבור המוצר שלך  - בשביל זה נועד האבטיפוס שאמור לדמות כמה שיותר את המוצר האמיתי.

 • בחינת החומרים האידיאליים עבור המוצר שלך. בשלב בניית האבטיפוס ישנו דגש רב בבחירת החומרים האיכותיים ביותר והיצמדות כמה שיותר אל סוג חומר הגלם שישמש לטובת הייצור הסדרתי של המוצר הסופי, בחירה נכונה של חומר הגלם בשלב הפרוטוטייפ הינה קריטית לקביעת איכות התוצר הסופי  ומונעת תקלות אפשריות בהמשך..

 • תיאור המוצר שלך באופן מפורט ויעיל יותר. כאשר אתה מגיע עם אב טיפוס מוכן יש לך יכולת הבנה וסנכרון טוב יותר עם שאר הגורמים המקצועיים האחראים על יצירת המוצר הסופי, כמו מהנדסי / מעצבי החברה, שותפים עסקיים פוטנציאליים וכד'...אתה יודע מה צריך לשפר וכיצד לאתר כשלים או פגמים שלא נצפו מראש בתכנון המקורי.

טכנולוגיות שונות לייצור אב טיפוס

לבניית אבטיפוס ומודל ראשוניים אנו נעזרים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר:

SLA – שימוש בחומר שרף אפוקסי

SLS – לייזר סלקטיבי. שימוש בניילון ABS, PP, PVC וחומרי אלומיניום

הזרקות פלסטיק- בלחץ גבוה/נמוך

הפרוטוטייפ יכול להיות מודבק, מודפס, צבוע עם הדפסת משי או כל מרקם אחר, ויהיה דומה מאוד לתוצאה הסופית שלו, המוצר עצמו, וזאת לטובת ייצור המוני.

לרוב, לפני שלב הייצור, מדמים ומתכננים את הפרוטוטייפ בתוכנת תלת מימד, כאשר אחת השיטות הפופולריות לייצור הינה  - שימוש במכונות CNC  - שמאפשרות להגיע לרמות דיוק גבוהות מאוד ביחס למוצר הסופי, בהן ניתן להשתמש במספר חומרי גלם שונים:

 • PC

 • ABS

 • ניילון

 • ULTEM Resin (שרף)

 • מתכת

 • POM

 • אלומיניום

 • פלדת אל-חלד

ייצור חלקים ישירות מקבצי CAD 3D.

ציוד ה-CNC בו אנו משתמשים הוא מהשורה הראשונה, ואנו בוחרים בו בקפידה כך שיתאים באופן מושלם למוצר הרצוי.

טכנולוגיית Rapid Dust Replication – בשיטה זו מייצרים דגם של גומי סיליקון, ,RTV מתוך החלק העיקרי אותו אנו מייצרים ב-CNC. לאחר סיום השימוש בדגימת SLA או CNC יש לבצע בדיקת משטח ורק אז ליצור את תבנית ה Rapid- Silicone.

הטכנולוגיה בעיקר מיועדת לייצור פלסטיק בכמויות קטנות לפני שימוש בתבנית המיועדת לייצור המוני, כיוון שהן יקרות יותר ודורשות זמן הטמעה ארוך יותר.

באפסילון תעשיות אנו מתייחסים לפרוטוטייפ שאנו מייצרים כאל יצירת אמנות, פשוט שלח אלינו את בקשתך ואנחנו יכולים להבטיח שנספק לך את השירות המקצועי, האמין והמשתלם ביותר.

 

מעוניינים לפתח ולייצר פרוטוטייפ לפני הייצור ההמוני?

לחצו כאן! השאירו הודעה 
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!

פרטי התקשרות

רחוב מוטה גור 7, פארק אולימפיה, בניין C

פתח תקווה

טל: 03-7519050

אימייל: office@epsilonsite.com

 • Facebook
 • LinkedIn
 • whatsapp

אודות אפסילון תעשיות

אפסילון תעשיות הינה חברה הנדסית מאושרת ISO 9001:2015 עם למעלה מ- 25 שנות ידע בעיצוב, פיתוח וייצור של מכשור אלקטרוני. עם שירות מקצה לקצה ומאות פרויקטים ממגוון רב של תחומים ולקוחות בארץ ובעולם, אנו יודעים להפוך כל פרויקט או רעיון למוצר מוביל ומנצח.

© כל הזכויות שמורות לאפסילון תעשיות

25 years experience.png
שחור לבן עברית (5).JPG
bottom of page