top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תאפסילון תעשיות

ייצור כבלים

עודכן: 19 באפר׳ 2023
לכבלים תפקיד משמעותי בתעשיית התקשורת והאלקטרוניקה. הכבלים הם רכיבים חיוניים המאפשרים למכשירים לתקשר אחד עם השני ולהעביר סיגנלים של דאטה (נתונים) וחשמל. ללא הכבלים, מכשירים רבים שאנו משתמשים בהם ביומיום לא היו יכולים לעבוד. התחומים הנפוצים שעושים שימוש אינטגרלי בכבלים הם: לתשתיות תקשורת, תעשיית הרכב, תעשיות ביטחוניות , ציוד רפואי, מיכון ותעשייה, כבלי חשמל, אודיו ווידאו ועוד.


כאשר בוחרים כבלים ליישומים ספציפיים, חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו הפונקציונליות של הכבל הנדרש, אינטנסיביות השימוש בו, התקינה שתידרש לו ,אורך החיים שיהיה עליו לעמוד, איכות, רציפות ועוד.

חומרי הגלם הדומיננטיים לייצור כבלים נשענים בעיקר על חומרי גלם מתכתיים ופלסטיים כגון: נחושת , פליז, אלומיניום, פייבר אופטי , PVC , ניאופרן , סיליקון ועוד. עימם ניתן לייצר כבלים מגוונים ולהתאימם לשימושיות הנדרשת מהם.


באופן כללי, חומר הגלם שממנו נייצר כבלים יאופיין לפי דרישות היישום הכוללות: מוליכות, עמידות, גמישות, עמידה בפני תנאי הסביבה, תקינה ועוד.


ומה לגבי תקינה? תקינה וכבלים הם צמד חמד, כמעט בכל תחום שנדרשים בו כבלים נדרשת גם תקינה שבאה להבטיח שהכבלים יעמדו בדרישות המצופות מהם ומעבר לזה יהיו בטוחים לשימוש ולא יהוו סכנה למשתמשים בהם או לרשתות (תקשורת וחשמל) שבהם הם מחוברים.


קיימים מספר ארגונים שמובילים את תקנית הכבלים בענפים השונים כמו למשל: הנציבות הבינלאומית לאלקטרוטכניקה (IEC): שהיא ארגון ממוסד אשר מפתח ומפרסם תקינה בינלאומית העוסקת בחשמל ואלקטרוניקה. ארגון זה ואחרים דנים ומפתחים תקנים למגוון כבלים ומחברים המשמשים למגוון תעשיות, לפיהם כל סוג כבל נדרש לעמוד בתקנים שונים. עמידה בתקנים בינלאומיים מבטיחים שהכבל בתצורתו הסופית יהיה חזק, ועמיד ושתמיד נקבל את הכבל באותה איכות לא משנה מי מייצר אותו והיכן הוא מיוצר.

הרכבות כבלים


מה לגבי הרכבות של כבלים? הרכבות כבלים הן חיבור של כבלים וחלקים אשר קשורים ביחד בכדי לייצר יחידת כבל מורכבת אשר מוכן בתצורה שלו להרכבה למוצרים שונים או לרשתות תקשורת וחשמל. בתעשייה יש שימוש נרחב מאוד בהרכבות של כבלים למגוון יישומים, בתחומים של: טלקומוניקציה, רכב, תעופה, ציוד רפואי, וציוד צבאי. הרכבות כבלים יכולות להשתנות מאוד במורכבות שלהן, החל מהרכבות פשוטות עם מספר מועט של רכיבים ועד לכבלים מורכבים מאוד המשלבים בתוכם מעגלי אלקטרוניקה, שנאים, מגברים, מייצבי זרם, חלקים מכנים ייעודיים ועוד. הרכבות של כבלים מיוצרות לפי הדרישות הספציפיות של הלקוח, וניתן גם להתחשב במגוון רחב של דרישות כמו: מאפיינים אלקטרוניים ומכניים, עמידות בפני תנאי הסביבה, ותקני בטיחות נדרשים ועוד.


כמה דוגמאות נפוצות להרכבות כבלים:


1.כבלים למכשור רפואי: ישנם מגוון מכשירים רפואיים העושים שימוש בהרכבות כבלים כמו: ציוד אבחון, מכשירי מעקב, ומערכות הדמיה.


2.כבלים לתעשיית הרכב: עושים שימוש בהרכבות כבלים לעולם הרכב כאשר רוצים לחבר מגוון רכיבים אלקטרוניים לרכבים.


3.כבלים לתעשיות הביטחוניות: ייצור כבלים צבאיים מעוצבים ומיוצרים למען יישומים צבאיים. ניתן להשתמש בכבלים למגוון הקשרים שונים, הכוללים: מערכות תקשורת, מערכות מעקב, מערכות נשק, ועוד.למה לייצר כבלים עם אפסילון?


1.מומחיות וניסיון: יש לנו באפסילון ניסיון ומומחיות של מעל 25 שנים בייצור כבלים, ולפיכך התוצרים שלנו ברמת איכות מאוד גבוהה ומגוונים מאוד, יעילות הייצור היא רבה ויחס עלות-תועלת גבוה.


2.מיכון וטכנולוגיה מתקדמת: בכדי לייצר כבלים נדרש גם מיכון, אנו עושים שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום בכדי להבטיח את האיכות ועמידות של הכבלים ועמידתם בכל הדרישות.


3.בדיקות – חלק בלתי נפרד מייצור הכבלים או הרכבות הכבלים הוא שלב הבדיקות וזאת בכדי להבטיח שהכבלים המיוצרים נבדקו בקפידה ונמצאו מתאימים ללא נתקים וללא הפחתות או כשלים אחרים שישפיעו על תפקודם.


4. התאמה אישית: שימושים שונים דורשים כבלים שונים, לכל לקוח ולקוח נדרש מפרט שונה ודגשים אחרים, אנחנו באפסילון יכולים לייצר את כל המגוון ולהקפיד על דרישות ספציפיות והצורך המדויק עבורכם.


5.תהליך אשרור: כל ייצור כבל, בטרם הגעתו לשלב הייצור ההמוני, יידרש לעבור את שלב אישור הדגם, זה שלב מאוד מוקפד שסופו הוא "אישור דגם" ולאחריו אנו מחויבים להיצמד לדגם שאושר בכל מנת ייצור, וכך למעשה אנו מקפידים מאוד על עקביות בייצור הכבלים ואיכותם ממנה למנה.


6.עלות-תועלת: תהליכי ייצור יעילים מתחילים בבחירת חומרי גלם נכונים אשר מתאימים לציודים שאליהם יחוברו. וכשמדובר בייצור בעלות-תועלת גבוהה הכוונה היא לאתר את אותם חומרי הגלם שיעמדו בדרישות ובאיכות הנדרשת מבלי שיעמיסו על תהליך הייצור עלויות מיותרות.


7.שירות מקצועי: אנחנו באפסילון נלווה אותך מ-א' ועד ת' עם ייעוץ מקצועי בכל אחד מהשלבים הכרוכים בייצור הכבל הנדרש לכם. נסייע בסגירת התכנון שיאפשר את הייצור היציב, האיכותי, והיעיל ביותר.


8.עמידה בתקינה הנדרשת : נסייע לכם לעמוד בתקינה הרלוונטית לכם, בין אם מדובר בחומרי גלם אשר יש להם כבר תקינה או ייצור ייעודי אשר אתם נדרשים להעביר בו תקינה ספציפית שתתאים לתחום הפעילות והמוצר שלכם. נלווה אתכם בכל התהליך ובסילוק הערות התקינה ככל שימצאו עד גמר וקבלת התקן הנדרש.


עם למעלה מ 25 שנות תכנון, ייצור, וניסיון אין לנו ספק שנדע ללוותכם בתהליך אישור ויצור הכבלים הנדרשים לכם. אנו מביאים עמנו, ידע רב ומומחיות רלוונטית לכל פרויקט ייצור, ולא פחות חשוב גם בהיבט המסחרי (כמויות ומחירים). אנו מחויבים לתת לכם את הצעת המחיר התחרותית ביותר לרמת האיכות הנדרשת כך שגם ברמת המחיר תצאו נשכרים.

 

כבלים מסוגים שונים

 

נשמח לקבל מכם את דרישותיכם בנושא ייצור הכבלים

השאירו לנו פרטים ותקבלו פתרון והצעת מחיר מעולים! לחצו כאן


59 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント


פרטי התקשרות

רחוב מוטה גור 7, פארק אולימפיה, בניין C

פתח תקווה

טל: 03-7519050

אימייל: office@epsilonsite.com

  • Facebook
  • LinkedIn
  • whatsapp

אודות אפסילון תעשיות

אפסילון תעשיות הינה חברה הנדסית מאושרת ISO 9001:2015 עם למעלה מ- 25 שנות ידע בעיצוב, פיתוח וייצור של מכשור אלקטרוני. עם שירות מקצה לקצה ומאות פרויקטים ממגוון רב של תחומים ולקוחות בארץ ובעולם, אנו יודעים להפוך כל פרויקט או רעיון למוצר מוביל ומנצח.

© כל הזכויות שמורות לאפסילון תעשיות

25 years experience.png
שחור לבן עברית (5).JPG
bottom of page